Algusesse tagasi

Kaks kanget Tansaanias

Autors: Jaanus Noormets
 
Et Eesti lahedaim teletandem Margna ja Jõekalda taas reisil käis, on väike ime ja mitte ainult kõikide rännuplaane räsinud koroonapandeemia tõttu. Mäletatavasti on pärast igat reisi Kristjan, käsi südamel, lubanud, et tema enam Teeduga reisile ei lähe. Jumal tänatud, et Teet ja telekanalite programmijuhid on suutnud ikka ja jälle Kristjanile uuesti augu pähe rääkida, sest muidu oleks kodumaine telepilt ikka oluliselt hallim.
 
Kristjani püsivast trotsist hoolimata on mänguliselt ja hoogsalt kokku lõigatud „Kaks kanget Tansaanias“ neil juba kaheksas pikem välisreis, millele nad on vaatajad kaasa võtnud. Esmalt käidi Lõuna-Ameerikas (2009), siis Venemaal (2011), Indias (2013), Ameerika Ühendriikides (2015), Kagu-Aasias (2017), Sovetistanis ehk mitmes stan-lõpuga riigis (2019) ja viimati Jaapanis (2020). Nüüd võeti esmakordselt ette tee Aafrikasse.
 
„Kahe kange“ kirju reisisaade edu üheks võtmeks on muidugi vastandlik tandem: Teet vallutaks otsemaid mõne mäetipu, samas kui Kristjan eelistaks hoopis hotellibaaris klaase kõlistada. Just tänu neile on „Kahe kange“ rännusaated midagi enamat kui lihtsalt ühest vaatamisväärsusest teise juurde traavimine ja faktide üleslugemine. Seepärast tasub loota, et Teet on Kristjani juba ära moosinud, et peagi tuleb neil kahel jälle komandeeringusse sõita.
 
Vaata: Go3